top of page

Amazon’da Satış Nasıl Yapılır?Amazon’da satış nasıl yapılır? Amazon’da satış yapmak son zamanların ve hatta tüm zamanların en çok merak edilen konularından birisi. Amazon sunduğu kusursuz hizmet, Prime politikası ve kullanıcı memnuniyetini ilke edinen vizyonuyla dünyanın en popüler pazar yerleri arasında ilk sıraya yerleşti ve yıllar geçmesine rağmen konumunu koruyor. Dünya çapında müşteri kitlesine hitap eden Amazon’da satış yapmak isteyenler de aydınlatılması gereken pek çok konuyu araştırıyor.

 

Amazon’da satış nasıl yapılır? sorusuna cevap arayanların öncelikli olarak iyi bir danışmanlık sürecinden geçmeleri gerekir. Amazon alanında verilen eğitimler neticesinde de çok daha verimli bir süreç geçirmek ve etkili bir başlangıç yapmak da mümkün hale gelecektir.

 

 

Ürün satışı yaparken ürünün ilk sıralara çıkmasını hedeflemeden önce, Amazon’un genel olarak hedeflerinin anlaşılması gerekir. Amazon’da farklı mağazalarda satılan aynı ürünlerin, birinin diğerinden fazla satılmasının nedenini anlamanın en mantıklı yolu bu olacaktır. Amazon’da koyulan en temel hedef, olabildiğince fazla ürün satışına ulaşmaktır. Bu nedenle de satış ihtimali daha yüksek olarak görülen ürünler ön plana çıkarılmaktadır.

 

Amazon Amerika’da Hesap Açmak

 

Amazon’da satış hesabı açabilmek için öncelikli olarak gerekli detayların öğrenilmesi gerekir. Hesap açma süreçlerinin profesyonel bir şekilde ilerleyebilmesi için, talimatların en iyi şekilde yerine getirilmesi kritik bir öneme sahiptir. Aynı zamanda, mağaza açmak isteyen kişilerin kendilerinden istenen belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde sunmaları gerekmektedir.

 

Amazon’da hesap açma konusunda hazırladığımız bu içerik size yardımcı olacaktır: Amazon Satıcı Hesabı Açma

 

Amazon’da Mağaza Açmanın Avantajları

 

  1. Amazon İsmine Duyulan Güven

 

İnternetten alışveriş yapan kitleye bakıldığında, Amazon ismine büyük güven duyulduğu söylenebilir. Mağazanızın çok büyük bir kitlesi olmasa bile, Amazon çatısı altında olduğunuz için ürün satışlarınızda önemli artışlar yaşayabilirsiniz. Ürün sipariş süreçlerinde ya da sonrasında yaşanabilecek sorunlarda Amazon’un çözüm ürettiğini bilen kullanıcılar, çok daha rahat ve güvenli bir şekilde sipariş oluşturabilmektedirler.

 

  1. Geniş Hedef Kitlesine Sahip Olmak

 

Amazon, globalde popüler bir platform olduğundan dolayı, kitle olarak da yerel pazaryerlerine göre çok daha verimlidir. Böylelikle herhangi bir üründe ya da kategoride satış yaparken sadece kendi müşterilerinize değil geniş kitleye hitap eden bir konuma yerleşebilirsiniz.

 

  1. Lojistik Alanda Yaşanan Kolaylıklar

 

Amazon platformunun mağaza sahipleri için en önemli avantajlarından bir tanesi de lojistik tarafında gerçekleşmektedir. Fulfillment by Amazon olarak adlandırılan FBA hizmeti ile Amazon sizin ürünlerinizi kendi deposunda tutabilmektedir. Bununla da kalmayıp, ürününüz satıldıktan sonra da kargo&lojistik alanında profesyonel destek sağlanmaktadır. Mağaza sahiplerinin satış sürecinde tek yapmaları gereken şey fatura kesmek olur. Amazon’da nasıl satış yapılacağını merak eden potansiyel girişimcilerin FBA sisteminden mutlaka haberdar olmaları gerekir.

 

 

Amazon’da Komisyon Oranları Nasıl Şekilleniyor?

 

Amazon üzerinden satış yapan şirketlerin aylık olarak ödedikleri bir ücret bulunmaktadır. Ancak, Amazon’daki satış hacimleri ve yoğun kitle ile kıyaslandığında alınan ücretin oldukça makul olduğu söylenebilir.

 

Amazonda aylık olarak ödenen ücretin yanı sıra kategoriye bağlı olarak satılan her üründe satış komisyonu ödenmektedir. Satılan ürünün kategorisine göre komisyon oranları değişkenlik gösterir.

 

Amazon Arama Motoru Optimizasyonu

 

Amazon’da mağaza açılışı yapıp sonrasında da ürün listeleyerek satış yapma sürecini tamamlamış olmayacaksınız. Açılan mağazadaki ürünlerin istenilen kitlelere ulaşabilmesi için sürekli güncel kalınması ve özellikle arama motoru optimizasyonuna dikkat edilmesi önerilir. Satılan ürünlerin rakiplerine göre daha ön sayfalarda yer alabilmesi için ürünlerin listeme başlıkları, ürün ayrıntıları, rekabetçi fiyat politikası, ürün görselleri ve reklam çalışmalarına gerekli önemin gösterilmesi gerekir.

 

Amazon’da Stoksuz Satış Yapabilme İmkânı

Günümüzde girişimcilerin en çok talep gösterdikleri Amazon satış şekillerinden bir tanesi de Amazon dropshipping olmaktadır. Özellikle başlangıçta düşük maliyetlerle mağaza açmak ve satışa geçmek isteyenler için stoksuz satışlar son derece cazip bir seçenektir.  Amazon dropshipping kendi içinde birçok dinamiğe sahip olan bir çalışma olduğundan dolayı, alınacak profesyonel destekler de süreci direkt olarak etkiler. Amazon dropshipping hizmeti ile verimli sonuçların alınması kaçınılmaz hale gelir.

3 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page