top of page

Dropshipping

Dropshipping, e-ticaret girişimcilerinin herhangi bir stok tutmadan ürün sattığı bir iş modelidir. Bunun yerine, bir Amazon müşterisi sizin online mağazanızdan sipariş verdiğinde, ürünü doğrudan müşterinin kapısına gönderecek olan tedarikçiyle iletişime geçmeniz yeterlidir. Dropshipping, Amazon Amerika dışında kalan diğer Amazon pazaryeri ülkelerinde online ticarete başlamak ve deneyimlemek için iyi bir fırsat sunmaktadır. 

 

Bir stoksuz satış işi yani dropshipping temelli bir online mağaza kurmayı düşünüyorsanız, Amazon bunun için harika bir platformdur. Amazon, dünyanın en büyük e-ticaret pazarıdır ve dünya çapında milyonlarca müşteriye sahiptir. Ayrıca, Amazon’da dropshipping’in çeşitli avantajları vardır. Bu içeriğimizde, Amazon stoksuz satışın ne olduğunu ve bu iş modelini kullanmanın bazı faydalarını aktaracağız.

 

Amazon’da uygulayabileceğiniz birçok iş modeli var, bu iş modellerinin detaylarını öğrenmek ve Amazon’da bir mağazanın nasıl işletileceği hakkında uzmanlaşmak istiyorsanız Amazon Online Mağaza İşletmeciliği Eğitimi sayfamıza mutlaka bir göz atın!

 

Amazon Dropshipping Nedir?

Dropshipping, stoksuz ticarettir. Mağazanız ürünü arayan bir müşteriden sipariş aldığında, siz de ürünleri direkt olarak müşterinin adresine gönderecek olan tedarikçi ile iletişime geçersiniz. Dropshipping, ürün teklifinizi desteklemek için mağazanıza çeşitli tedarikçilerden ürünler eklemenize olanak tanır.

 

Amazon’da Dropshipping’in en büyük avantajı, herhangi bir ön yatırım yapmadan bir çevrimiçi mağaza açmanın mümkün olmasıdır. Ürünleri toplu olarak satın almanıza gerek yoktur, çünkü yalnızca bir müşteri mağazanızda bir satın alma işlemi gerçekleştirdikten sonra gerekli miktarda ürünü sipariş edersiniz. Bu, herkesin çok az veya hiç para olmadan bir dropshipping işine başlayabileceği anlamına gelir.

 

Amazon Dropshipping ile ilgili bir başka avantaj da, başlamanın çok kolay olmasıdır. Ürün üretme veya lojistiği yönetme zorluğuyla uğraşmanıza gerek yok. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar, internet bağlantısı ve biraz girişimcilik tutkusu!

 

Amazon Drophipping Avantajları

 • İnternet bağlantınız olduğu sürece dünyanın her yerinden işinizi yürütebilirsiniz.

 

 • İşinizi ölçeklendirmek kolaydır. Satışlarınız arttıkça, tedarikçinizden daha fazla ürün sipariş edebilirsiniz.

 

 • Amazon’da dropshipping işine başlamak için çok fazla paraya veya deneyime ihtiyacınız yok.

 

 • Amazon’da markalama ve pazarlama çabalarınız üzerinde tam kontrole sahipsiniz.

 

 • Daha geniş bir ürün seçimi: Birden fazla tedarikçiyle ortaklık kurarak, her şeyi kendiniz tedarik ediyor olmanıza kıyasla mağazanızda daha fazla ürün çeşidi sunabilirsiniz.

 

 • Düşük fiyatlar: Birden fazla tedarikçi ile çalıştığınız için sattığınız ürünler için birçok fiyat teklifi alabilir ve düşük fiyatlarla satış yapabilirsiniz.

 

 • Daha hızlı kargo ve teslimat süresi: Birden fazla tedarikçiyle ortaklık kurarak, her tedarikçinin dünya çapında muhtemelen kendi depoları ve sipariş karşılama merkezleri olduğundan daha hızlı kargo sürelerine erişebileceksiniz.

 

Amazon Dropshipping Hesabı Açma

Amazon’da dropshipping yapabilmek için öncelikle bir Amazon hesabına sahip olmalısınız. Korkmayın, bu adımlar oldukça basit! Asıl inceliğe ihtiyacınız olacak kısım, satıcı hesabı açtıktan sonra mağazanın performansını artırmak ve korumak. Amazon Seller Central üzerinden kayıt ol butonuna basarak bilgilerinizle birlikte kayıt işlemlerini kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

 

Amazon Dropshipping Nasıl Yapılır?

Amazon dropshipping nasıl yapılır sorusunun yanıtı yüzeysel biçimde ele alındığı zaman bir tedarikçiden ürünü satın alıp müşteriye göndermek olarak açıklanabilir. Ancak bunun ötesinde ilgili ürünün pazarlamasıyla alakalı müthiş stratejiler üretmelisiniz, müşterinin başka bir mağazan değil de sizden satın alması için ürünü komplike bir biçimde pazarlamalısınız.

 

Amazon Dropshipping Yasal Mı?

Amazon dropshipping gibi herkes tarafından iştah duyulan bir modelle alakalı soru işaretleri de olabiliyor, bu soruların en meşhuru ise Amazon dropshipping yasal mı? Satıcı hesabınızda satış izniniz olduğu ve Amazon’un hizmet ve satış şartlarına uyduğunuz sürece evet yasaldır.

 

Amazon Dropshipping İçin Gerekenler

 • Bir şahıs şirketi sahibi olmak

 • Amazon’da mağaza açmak ve yönetimi konusunda inceliklere hakim olmak

 • Satış yapılacak kategoriyi belirlemek

 • Tedarikçileri bulmak

 • Pazarlama stratejisini kurgulamak

 

Amazon Dropshipping Hizmeti

Amazon dropshipping dışardan bir gözle bakıldığı zaman adeta para basan harika bir işletmecilik türüdür ve bir an önce bu işe girişmek istenilir. Peki dropshipping bu kadar kolay mı? Dropshipping kusursuz bir Amazon işletmeciliği yönetimi ister, buna bağlı olarak başarı oranları o kadar yüksek değildir. Amazon dropshipping’de başarılı olmak için siparişlerinizin iptal, geç gönderim ve iade oranları çok düşük olmalıdır.

 

Pittacus olarak Amazon dropshipping işletmeciliği hizmetimi ile özel ürün çalışmaları yapar, müşteri hizmetlerini yönetir, alış, satış ve iade gibi işlemlerin tümünü sizin yerinize yaparız! Yüksek başarı oranlarımız ile ürün dönüşüm oranlarınızı ve Pittacus’a özgü mağaza işletmeciliği anlayışımız ile mağazanızın performansını artırmaya katkı sağlarız.

bottom of page