top of page

Amazon’da Satıcı Hesabı Nasıl Açılır?Amazon’da satıcı hesabı açmak, dünyanın en büyük online pazarında ürün satmanıza olanak tanır. Bir Amazon satıcısı olarak milyonlarca müşteriye ulaşma ve işinizi büyütme fırsatınız var. Satıcı hesabı açmak için bir Amazon hesabı oluşturmanız ve ardından satıcı olarak kaydolmanız gerekir. Kayıt işlemi basittir ve sadece birkaç dakika sürer. Kaydolduktan sonra, ürünleri listelemeye ve müşterilere hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Bu yazıda, Amazon satıcı hesabı açma adımlarında size yol göstereceğiz.

 

 

  • Amazon Satıcı Merkezi’ne, https://sell.amazon.com adresine gidin ve hesap açılış ekranınızı görüntülemek için Amazon Satıcı Merkezi’ndeki “Kaydol” düğmesini tıklayın.

 

  • En az 6 karakterden oluşan ad, soyad, e-posta adresi ve şifreyi girin. Parola büyük/küçük harf duyarlıdır.

 

  • Bir sonraki adım, e-posta adresine gönderilen şifreyi girmektir.

 

  • Bireysel satıcı mı yoksa kurumsal satıcı olarak mı kaydolmak istediğinizi seçin. Şirketiniz varsa şirketinizin yoksa Amazon’da bireysel satış yapmak için isim soyadınızı yazın.

 

  • Şimdiki adımda sıra banka bilgileri ve kredi kartı bilgilerini girmekte.

 

  • Vergi bilgilerini girmek için bir sonraki alanda, “bireysel” veya “kurumsal” seçeneklerden birini seçmeniz ve ardından bu alana belirli vergi bilgilerini eklemeniz gerekir.

 

  • Amazon hesabı açma işleminde sırada yeni ürünlere ait bilgilerin girilmesi var, ürünlerle ilgili soruları bu ekranda yanıtlamanız gerekiyor.

 

  • Bir sonraki adım ürünle ilgili verilen bilgileri teyit etmek ve kimlik doğrulaması yapmaktır.

 

  • Belgeler doğruysa işleme devam edilebilir. Uygun değilse, belgeler yeniden doğrulanmalıdır.

 

 

 

Eğer tüm adımları tamamladıysanız Tebrikler! Az önce bir Amazon satıcı hesabı oluşturdunuz!

 

Amazon satıcı hesabı açma herkesin yapabileceği basit bir işlem olabilir fakat işler bununla bitmiyor. Amazon’da bir ürünü piyasaya sürmeden önce şirket, kategori, ürün ve rakip analizi hakkında dikkatli araştırmalar yaparak tam teçhizatlı hazırlanmak çok önemlidir. Pittacus, Amazon Online Mağaza İşletmeciliği Hizmeti ile Amazon odaklı satışlarınız için profesyonel destek sağlar.

 

Amazon Satıcı Hesabı Açma Ücreti

Bir Amazon satıcı hesabı açma ücreti bireysel olarak ücretsiz fakat pro versiyona yükseltildiği zaman 40 $ ve ayrıca satılan her ürün için de ödenen bir ücret vardır.

 

İyi haber şu ki, Amazon’da satış yapmak için uzun vadeli sözleşmeler gerekmiyor. Satışı istediğiniz zaman başlatabilir ve durdurabilirsiniz. Yani yeni başlıyorsanız, maliyetlerinizi düşük tutmak kolaydır.

1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page